Castigatorii concursului de creatie plastica "ARTA - intre talent si daruire", Editia a II-a

Castigatorii concursului de creatie plastica

Premiile concursului national de creatie plastica "ARTA - intre talent si daruire", Editia a II-a 2016, Bucuresti

Creatie Plastica - Clasele I-IV
Premiul I Gheorghe Sara, Clubul Copiilor Sector 6, Bucuresti
Premiul II Nezami Selin, Cercul de Pictura al Casei de Cultura Ioan N. Roman, Medgidia, Constanta
Premiul III Hanes Catinca, Cercul de pictura al Casei de cultura I.L. Caragiale, Ploiesti, Prahova

Creatie Plastica - Clasele V-VIII
Premiul I Iacob Ioana, Sc. Gim. Nr. 31, Bucuresti
Premiul II Slujitoru Ana, Sc. Gim. Pia Bratianu, Bucuresti
Premiul III, Sendriuc Maria Agata, Sc. Gim. Nicolae Labis, Nr. 89, Bucuresti

Creatie Plastica - Clasele IX-XII
Premiul I Necula Teodora, C.N. Nicolae Titulescu, Pucioasa, Dambovita
Premiul II Turculet Andrei Lic. Teh. Constantin Brancoveanu, Targoviste, Dambovita
Premiul III Elena Smantana Lic. George Cosbuc Bucuresti

Icoane pe sticla - Clasele I-IV
Premiul I Matei Andrada Scoala nr.1 ,,Prof Ion Visoiu" Chitila, Ilfov
Premiul II Anghelinei Codrina Elena Scoala de Arte "Titel Popovici" Iasi
Premiul III Rizea Ariana Cercul de pictura al Casei de Cultura Ioan N. Roman, Medgidia, Constanta

Icoane pe sticla- Clasele V-VIII
Premiul I Perlea Georgiana Liceu Teoretic Decebal, Bucuresti
Premiul II Pricop Daniela Sc. Gim. Dumbravita-Structura Rus, Maramures
Premiul III Dulgheru Nicoleta Liceu Teoretic Decebal, Bucuresti

Icoane pe sticla- Clasele IX-XII
Premiul I Branzila Ana Scoala de Arte "Titel Popovici" Iasi
PREMIU SPECIAL Musteata Mircea Teodor Scoala de Arte "Titel Popovici" Iasi

Icoane pe lemn
Clasele I-IV
POPESCU KARINA SC. PIA BRATIANU, BUCURESTI
Clasele V-VIII
Premiul I CONDORATEANU IOANA MANASTIREA DERVENT, LIPNITA, CONSTANTA
Premiul II CRISTESCU DIANA SC. PIA BRATIANU, BUCURESTI
Clasele IX-XII
IFROSA AMALIA
SC. POPULARA DE ARTA, GIURGIU

 

Premii speciale
Creatie Plastica I-IV

Ursache Oana Afterschool Cismigiu, Bucuresti
Bancescu Ema Lidia Colegiul de Arta Ciprian Porumbescu, Suceava
Matei Andrada Sc. Gim. Nr. 1 Prof. Ioan Visoiu, Chitila, Ilfov

Premii speciale
Creatie Plastica V-VIII

Rosu Vlad
Sc. Populara de Arta, Giurgiu


PREMII SPECIALE
ICOANE PE STICLA

Clasele I-IV
Toma Vlad Scoala nr.1 ,,Prof Ion Visoiu" Chitila, Ilfov

Clasele V-VIII
Ciceu Madalina Sc. Gim. Dumbravita-Structura Rus, Maramures
Stoian Gabriela Sc. Gim. Nr. 1 Prof. Ioan Visoiu, Chitila, Ilfov
Chiver Andreea Sc. Gim. Dumbravita-Structura Rus, Maramures
Perlea Cristian Liceu Teoretic Decebal, Bucuresti


PREMII SPECIALE OFERITE DIN PARTEA FUNDATIEI PRETUIESTE CLIPA SI A PARTENERILOR
Ionescu Teodora Cercul de pictura al Casei de cultura I.L. Caragiale, Ploiesti, Prahova PREMIUL PRETUIESTE CLIPA
Sava Andreea Sc. Gim. Nr. 1 Prof. Ion Visoiu, Chitila, Ilfov PREMIUL MUSTASH
Popescu Mario Scoala Speciala cu Dizabilitati PREMIUL PRETUIESTE CLIPA
Daria Smantana Sc. Pia Bratianu Bucuresti PREMIUL GREEN FACTORY
Premiu Special Sgrafitto - Vlad Alexandru Smantana, Bucuresti
Buzoianu Vlad Scoala Centrala, Bucuresti PREMIUL PRETUIESTE CLIPA